13. Batı Anadolu Klasik otomobil rallisi eğlenceliydi.
13. Batı Anadolu Klasik otomobil rallisi eğlenceliydi.

Klasik Otomobil Şampiyonası’’ nın 2.ayağı olan, XIII.Batı Anadolu Klasik Otomobil Rallisi ,14-15-16 Mayıs 2010 tarihlerinde İzmir de yapıldı. İzmir Swissotel ve Özgörkey grubu sponsorluğunda düzenlenen ralli daha çok bir gezi havasında geçti.

İlk gün atılan şehir turunda klasikler İzmirliler tarafından ilgiyle izlendi. Burada dikkati çeken ise İzmirli klasikçilerin gizli kalmış bir çok klasiğinin ortaya çıkması oldu. 2.Gün Selçuk ve 3.GünAlaçatı güzergahlarında koşulan ralli güzel bir sürpriz olan Özgörkey klasik otomobil koleksiyonu salonlarında ve Swissotel’de yapılan gala geceleriyle sonuçlandı.

.

Bir “Klasik otomobil kulübü” klasiği olarak henüz resmi sonuçları elde edemedik. Ancak Erdal Tokcan’ın Porsche Turbo ile birinci ve Rahim - Şeyda Ambardini’nin BMW 2002 ile ikinci olduğunu duyduk ve aktarıyoruz. Bu neticeleri bir hafta içinde KOK’nün kendi sitelerinde bulabilirsiniz ama en azından sizlere bu ralliye katılan bazı otomobillerin resimlerini sunabiliyoruz

.Fotoğraflar: Münire Kemahlıoğlu/Teşekkürler

Toplam okunma: 11119
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Havayastığı olan otomobillerde dikkat edilmesi gerekenler
Her şeyden önce aracınızın teknik özelliklerini iyi bilmeniz gerekiyor. Eğer havayastığına sahip bir otomobiliniz varsa, nerede ve ne şekilde olduklarını, otomobilinizin üreticisinden veya aracınızın kullanma kılavuzundan öğrenmenizde..