2012 Honda Accord, Nisan'da Geliyor..
2012 Honda Accord, Nisan'da Geliyor..

Japon otomobil devi Honda, lüks segmentteki temsilcisi Accord’un gelecek jenerasyonunun, Mart ayında gerçekleşecek olan Geneva Motor Show’un sürprizlerinden biri olacağını duyurdu. 2012 Honda Accord’un hem sedan hem de tourer versiyonu aynı anda otomobilseverlerin karşısına çıkacak.

Fotoğrafları yayınlanan yeni Honda Accord, modern ve şık dizaynıyla beğeni toplarken, eski jenerasyona göre çok daha fazla sürüş keyfi ve yol tutuşu gibi ekstralarla sunuluyor.

Honda mühendislerinin geliştirdiği son teknoloji 2.2 150 PS i-DTEC ünite ile güçlendirilen yeni Accord, kilometrede 138 gram emisyon ölçümüyle de çevreye duyarlılığını ispat ediyor.

Uzakdoğulu üreticinin Avrupa pazarında sunduğu 180 PS gücündeki Accord Type S modeli ise, aracı daha da kişiselleştiren küçük dokunuşlardan nasibini alıyor. Arka plaka bölgesinin üzerindeki krom çıta, deri ve Alcantara kumaş kombinasyonu özel koltuklar, metal görünümü verilen el freni ,vites topuzu, direksiyon göbeği ve kapı bantlarının yanısıra, paspasların yanlarında yer alan kırmızı led ışıklandırmalar da Accord Type S’in içine daha sportif bir hava katmış.

Önümüzdeki Nisan ayından itibaren satışa sunulacak olan 2012 Honda Accord’un fiyat listesi daha sonra açıklanacak.

Toplam okunma: 9018
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Motor verimi
Günümüzün teknolojik motorları bile emilen yakıtın yüzde 100’ünü enerjiye çevirebilecek yapıya sahip değildir. Emilen yakıttan elde edilen gücü 100 birim kabul edersek, bu miktarın ancak 25 birimi krank miline hareket enerjisi olarak..