Alfa Romeo Kamal, Jeep Kamal olur mu?
Alfa Romeo Kamal, Jeep Kamal olur mu?

Fiat'ın Pomigliano'daki Araştırma Geliştirme şirketi Elasis'te çalışanlar son günlerde fotograf çekmekten çok mutlular gibi duruyor.

Burada çalışan bir arkadaş, ilk defa 2003 Geneva Motor Show'da gördüğümüz concept Alfa Romeo SUV "Kamal"ın fotograflarını çekerek dışarı sızdırdı.

Arkada Elasis'in merkez binasının göründüğü fotograflar Eylül'de çekilmiş.

Ancak meçhul olan, bunun testlerde kullanılan bir "test aracı" mı yoksa beğenilmediği için bir yerlere götürülerek belki de yok edilecek olan "vazgeçilmiş" bir örnek mi olduğu.

Alfa Romeo Kamal'ın 2010 senesinde, 159 platformu üzerinde piyasaya çıkacağı dedikoduları uzun süredir endüstrinin koridorlarında dolaşıyordu ancak Fiat/Chrysler ortaklığı bu planları değiştirdi.

Haziran'dan beri yapılan spekülasyonlar, Jeep'in üreteceği iki SUV'nin Alfa Romeo markasıyla pazara verileceği yönünde.

Ancak eğer bu fotograflarda görünen, üretimine az kalmış bir test aracı ise, o zaman Jeep Kamal da ihtimal dahilinde.

Bir senaryo da farklı pazarlar için bu iki markanın paralel kullanılması olabilir.

Bununla beraber, son durumu Fiat ve Chrysler'in patronu Sergio Marchionne bu ayın sonuna doğru Fiat Group'un kısa ve orta vadeli planlarını açıkladığında görebileceğiz.

Alfa Romeo senelerdir bir SUV fikriyle yanıp tutuşuyor. Chrysler'in elinde ise AR markası altında üretebileceği bir çok model bulunuyor.

Alfa Romeo Kamal çizim ve karakalem taslakları için tıklayın

Toplam okunma: 6287
YORUMLAR ( 1 )
Bu bir SUV'den çok bir Crossover'a benziyor. Alfa Romeo'nun SUV veya Crossover pazarında dolaşmasını pek anlamıyorum. Örneğin esk Montreal'i hatırlatan daha kuvvetli bir Brera için uğraşmaları daha doğru olurdu.
11.12.2009 - 12:45
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Emniyet kemeri kullama alışkanlığı kazanmak için birkaç öneri
• Her zaman aracınıza ilk bindiğinizde herşeyden önce (aracınızı çalıştırmadan) emniyet kemerinizi bağlayın.• Aynı şekilde aracınızdaki diğer yolcuları da emniyet kemerlerini bağlamaları konusunda uyarın ve kemerlerini bağlamaları..