BMW Benzeri Aston Martin Reklamı Düzmece Çıktı
BMW Benzeri Aston Martin Reklamı Düzmece Çıktı

Birkaç yıl önce, BMW yetkili bayilerince satılan ikinci el BMW otomobillere özendirmeye yönelik hazırlanan sansasyonel reklamları birçok otomobilsever hatırlayacaktır.

Kaçırmış olanlar için özet geçersek, yatakta uzanan genç ve alımlı bir kadının fotoğrafına “You know you're not the first. But do you really care?" (İlk olmadığının farkındasın. Ama bu gerçekten umrunda mı?) sloganı ve BMW logosu eşlik ediyordu. Kadın hakları dernekleri ve feministler tarafında uzun süre eleştirilen bu reklam uzun süre konuşulmayı başararak işlevini yerine getirmişti.

Şimdi ise Twitter ve Facebook’da aynı sloganı taşıyan farklı bir foto sıkça paylaşılıyor. İşin ilginç yanı aynı reklam bu kez ikinci el Aston Martin kullanmayı teşvik etmek için var.

“Bu reklamın aslı astarı nedir?” deyip biraz araştırınca İngiliz firmayla bir alakası olmadığına bizi inandıran birkaç sebep bulduk. Birincisi, reklamda kullanılan fotoğraf, Ocak 2012 Playboy dergisinde karşımıza çıkıyor. İkincisi kanıt ise reklamın kendisinde. Fotoğraftaki Aston Martin logosunun hemen altında “PRE OWNED” yazmak isterken yapılan yazım yanlışı, reklamın sahte olduğunu ispatlamaya yetiyor.

Toplam okunma: 5618
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Uzaktan kumanda biriminin yapısı
Aracınızın anahtarı ile birlikte kullandığınız uzaktan kumanda cihazı aslında basit bir radyo vericisidir. Kumandanızı kullanmak için düğmesine bastığınızda üzerindeki minik pil sayesinde aktif hale geçen kumanda, araç üzerindeki..