Citroen C3 Picasso Türkiye'de
Citroen C3 Picasso Türkiye'de

Citroën, 90. yaşını kutladığı bu günlerde yeni ürün stratejisinin bir göstergesi olan C3 Picasso'yu tanıttı.

C3 Picasso ilk kez Ekim 2008 Paris Motor Show’da sergilenmişti. 2009 yılının Mart ayında yapılan Avrupa lansmanının ardından Türkiye’de de tüketiciyle buluşuyor. Citroën C3 Picasso, modüler tasarımı ile özellikle şehir içi kullanım kolaylığı ve ferah iç mekan arayanların tercihi olacak.

Türkiye’de, 1.6 litre 90 Hp dizel motor seçeneğinde iki farklı donanım seviyesi, 1.4 litre 95 Hp benzinli motor seçeneğinde ise tek donanım seviyesiyle pazara sunulan C3 Picasso, 29.500 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatları ile müşterilere sunulacak.

Sürücü ve yolculara en iyi yol deneyimini sunabilmesi için ince düşünülmüş özelliklerle donatılan Citroën C3 Picasso’da konsolun orta bölümüne yerleştirilen gösterge paneli ve yol bilgisayarı sayesinde sadece sürücü değil, tüm yolcular kabin içi bilgilerini görebiliyor.

Üçe bölünmüş ve yükseldikçe genişleyen panoramik ön camıyla, Citroën C3 Picasso kullanıcısına çok geniş bir görüş açısı sunuyor. Panoramik ön camı tamamlayan cam tavan daha ferah bir iç mekan sağlıyor.

Citroën, yeni aracında yolcularına sağladığı ferah iç mekanının yanı sıra; arka koltukları katlandığında 1506 litreye ulaşan geniş bagajıyla da küçük segmentin en büyüğü ve istenildiğinde tek bir el hareketiyle tercih edilen kullanım şeklini alıyor.

Güvenlik ön planda

Çarpma anında enerjiyi otomatik kesme sistemi ve dört hava yastığının yanı sıra C3 Picasso’da standart olarak bulunan ABS, EBA, EBD, ani fren durumunda otomatik yanan flaşörler yolcu güvenliğini arttırıyor. Dikiz aynasının üstündeki sesli ve ışıklı emniyet kemeri uyarı sistemi, tek bir bakışta tüm yolcuların kemerlerinin bağlı olup olmadığını kontrol etme olanağı sağlıyor. İsofix çocuk koltuğu bağlantıları ve dikiz aynasının yanında yer alan çocuk kontrol aynası sayesinde Citroën C3 Picasso her türlü güvenlik ihtiyacına cevap veriyor.

Citroen C3 Picasso fotoğrafları için tıklayın.

Toplam okunma: 1713
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Yağmur sensörü
Yakın geçmişimizde otomobil üreticileri ya silecekleri tamamen ortadan kaldıracak ya da sürücüyü sileceği kontrol etme ve yönetme derdinden kurtaracak sistemler geliştirmeye çalıştılar. Bu sistemlerden en önemlisi, sileceklerin yağmura..