Citroen’den yeni bir süper otomobil: GTbyCITROEN
Citroen’den yeni bir süper otomobil: GTbyCITROEN

İlk olarak 2008 Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenen ve yakında üretimine başlanması beklenen Citroen’in süper spor otomobili GTbyCitroen ilk olarak 23 Mayıs’ta yapılacak 24 Hours Nürburgring yarışına katılacak ve burada bir onur turu atacak. 12 Haziran’da ise diğer süper otomobillerle birlikte Le Mans 24 Hours yarışına katılacak olan otomobil, 3-5 Temmuz arasında İngiltere’de yapılacak olan Goodwood Festival of Speed’de de yer alacak.

GTbyCitroen; bir süper otomobil için büyük sayılabilecek 4.96 metre uzunluğa, 2.08 metre genişliğe ve 1.09 metre yüksekliğe sahip. Büyük bir arka kısma ve 21 inçlik alüminyum jantları akıcı bir şekilde saran büyük çamurluklara sahip olacak şekilde tasarlanan araçta LED gösterge paneli bilgileri sürücüye iletiyor ve martı kanadı kapılar da içeriye ve dışarıya kolay erişim sağlıyor. Eğer araç üretilirse, ya Ford ya da GM yapımı bir V8 motora sahip olacak.

Vincent Besson Paris'te tam ölçekli bir model olarak ortaya çıkan otomobilin sınırlı sayıda üretileceğini doğruladı ve “Şimdilik sınırlı sayıda, muhtemelen 20 adet üretmeyi düşünüyoruz” dedi. Besson üretime geçilmesinin sebebi olarak GTbyCitroen konseptinin gördüğü rağbeti gösterdi, fakat aracın piyasaya sürülmesi için bir takvim belirtmedi.

Toplam okunma: 1413
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Emniyet Kemeri
Yapılan araştırmalar; emniyet kemerinin her yıl gerçekleşen kazalarda binlerce insanın hayatını kurtardığını ortaya koyuyor. Yıllardır komik mazeretler uydurarak, emniyet kemeri kullanmamak için direnen ve hatta yanında seyahat edenlere..