En Özel Phantom Drophead Coupe, Birkaç Dakikada Satıldı.
En Özel Phantom Drophead Coupe, Birkaç Dakikada Satıldı.


Rolls Royce müşterilerinin hayallerindeki otomobile sahip olması için çalışan Rolls Royce Bespoke ekibi ,ilk gerçekleştiği 1950 yılından beri Dünya’nın en prestijli otomobil organizasyonu sayılan Pebble Beach Concours d’Elegance, yani Pebble Beach Zarafet Yarışı’nın 60. Yıldönümü anısına Phantom Drophead Coupe’nin özel bir modelini üretti.

Pebble Beach Concours d’Elegance’ın gerçekleştiği California’da, Rolls Royce CEO’su TorstenMüller-Ötvös ve tasarımcısı Ian Cameron tarafından tanıtılan Phantom DropheadCoupe 60. yıl, birkaç dakika içinde satıldı.

Teknik donanımında bir yenilik bulunmayan aracın gövde rengi için “durgun su mavisi” adı verilen koyu mavi renk tercih edilirken, gövde rengiyle aynı tonda softtop kumaşı için de kaşmir seçilmiş.

Aracın içinde kullanılan Santos Pallisander ahşap kaplama, gümüş işleme ve koltuklardaki Pebble Beach 60. Yıl özel logolarının yanı sıra, içeride kullanılan ahşap ile kaplanan bagajdaki piknik bölmesinde kolayca dışarı çıkabilen , çatal, kaşık, tabak, saklama kapları ve kadeh gibi gereçlerin bulunduğu ahşap bir kutu ile mini buzdolabı da düşünülmüş.

Dünya’da sadece bir adet olan bu özel otomobilin sahibine, Rolls Royce armalı bavul seti de hediye edildi.

Standart versiyonu yaklaşık €450.000 değerinde olan Phantom Drophead Coupe’nin, 60. Yıl özel versiyonunun bedeli açıklanmadı.

Toplam okunma: 3404
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Otomobil farlarının tarihçesi
1908- Otomobilde dinamonun kullanılmaya başlanması ile birlikte elektrikli ampuller de kullanılmaya başlandı. Bu ampullerin en kötü yanı aniden ve sıkça bozuluyor olmasıydı. Farda ışığı yola direkt olarak yansıtan parabolik aynalar..