Eski Pininfarinacılar,Marcia Corta İçin Bir arada
Eski Pininfarinacılar,Marcia Corta İçin Bir arada

Klasik otomobilseverlerinin olduğu kadar, modifiye tutkunlarının da vazgeçemediği otomobillerden biri olan Fiat 500’ün motoru arka tarafa alınmış, tavanı kesilmiş, altın kaplanmış, içinde ağaç yetiştirilmiş(!) türlü türlü modellerine tanık olmuştuk.

Bu kez karşımıza çıkan Fiat 500 Marcia Corta ise emekli Pininfarina profesyonelleri tarafından kurulan Camal’ın projesi. İtalyanca “kısa vites aralığı” anlamına gelen “Marcia Corta”, yeni Fiat 500’ün ralli ruhunu kısaca özetliyor.

Neredeyse farları büyüklüğünde olan dörtlü ralli lambaları, kırmızı çerçeveli dev ön ızgarası ve yanlardaki hava girişleriyle eski masum görünümünden uzaklaşan Fiat 500 Marcia Corta’nın yeni eksoz sistemi ve arka tampon tasarımı da görsel mükemmelliği tamamlıyor.

Otomobilin tasarımcısı Camal, Fiat 500 Marcia Corta’nın pistlere çıkabilmesi için mali desteğe ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Toplam okunma: 3754
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Elektrikli cam
İnsanoğlu konfora çok çabuk alışıyor. Otomobillerde 10 yıl öncesine kadar camlar çevirmeli kollarla açılıp kapatılırdı. Önceleri çok az sayıda modelde, ki birçoğu lüks otomobillerdi, karşımıza çıkan elektrik kumandalı camlar,..