FERRARI, EN GÜÇLÜ MARKA KOLTUĞUNU KAPTI
FERRARI, EN GÜÇLÜ MARKA KOLTUĞUNU KAPTI

İtalyan efsanesi Ferrari 65 yıllık tarihçesinde ilk kez motorsporları dışında çok ciddi bir ünvanı ele geçirdi. Ferrari Brand Finance dergisinin en büyük 500 şirket incelemelerinde "en güçlü marka" seçildi. Yıllardır Apple, Microsoft,Samsung,Coca Cola gibi devlerin elinde bulunan bu ünvanı ilk kez bir otomobil markasının hem de Ferrari gibi bir terim yerindeyse butik üreticinin ele geçirmesi ekonomi çevelerinde şaşkınlıkla karşılandı. Ancak rakamların Ferrari'yi desteklediği alanlar ürün başı karlılık, marka bağlılığı, karlılığın ve üretimin artışı gibi büyüklerin özellikle küçük ürün satan şirketlerin pek ulaşamayacağı köşeler. Oralarda da Ferrari 2012 yılında satışlarını yüzde 4.5 arttırmayı ve karlılığını da yüzde 8 arttırarak 2,43 milyar euro kar etmeyi başarmış.

Gerçek o ki Enzo Ferrari'nin "Benim otomobillerim dünyanın en iyi otomobilleri değil ama en çok arzulanan otomobilleri, bu da bana yeter" demesinin üzerinden çok zaman geçmiş. Artık şahlanan at daha sağlıklı gözüküyor.

Aynı araştırma sonucunda dünyanın en değerli markasının Samsung'u geçen Apple olduğunu da not ederek en güçlü ve en değerli arasında fark olduğu gerçeğini de anlamak gerekiyor.

Toplam okunma: 3362
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Boxer motor
İngilizce bir terim olan Boxer, yere paralel çalışan iki silindirin bir boksörün kum torbasını yumruklamasına benzetildiği için bu adı almıştır. Boxer motor, silindirlerin yere paralel çalışması sayesinde yerçekimine direkt karşı..