FIAT 500'e bir büyük ödül daha
FIAT 500'e bir büyük ödül daha

2008 senesinde "Yılın otomobili" ödülünü kazanan Fiat 500 bu kez de New York Uluslararası Motor Show sırasında yapılan değerlendirmede 2009 Yılının Tasarım ödülüne layık görüldü.

Fiat 500 bu ödülü tüm otomobil üreticilerinin sunduğu 51 yeni model arasında ilk üçe kaldığı Citroen C5 ve Jaguar XF arasında yapılan son değerlendirmede kazandı.

Otomobil tasarımında 4 ünlü uzman; Auto&Design dergisi editörü Silvia Bruffali, Tasarım eleştirmeni ve Automobile and Auto Design dergisi yazarı Robert Cumberford, Auto Styling dergisi editörü Akira Fujimoto ve San Francisco Sanat akademisi Endüstriyel Tasarım okulu Genel Direktörü Tom Matano'dan oluşan jüri son kararlarını oybirliğiyle aldıklarını duyurdular.

Fiat adına ödülü alan Tasarım grubu başkanı Roberto Giolito "Bu ödülü , Fiat'ın yenilikçi ve çekici İtalyan tasarımını mükemmel bir şekilde büyük çaplı üretime taşıma çabalarının bir kez daha açıkça takdir edilmesinin ifadesi olarak tercüme ediyorum " dedi.

Toplam okunma: 3552
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Elektrikli cam sisteminin elektronik devre yapısı
Araç kapılarındaki cam sistemleri birçok farklı şekilde tasarlanıyor. Bundaki en büyük etken, aracın donanım özellikleridir.Yani araçlarda sadece ön camlar elektrikli ise sürücü tarafında iki, yolcu tarafında ise bir kontrol düğmesi..