FIA'ya bir tehdit de Renault'dan
FIA'ya bir tehdit de Renault'dan

Renault, bütçe kısıtlaması konusunda yaşanan uyuşmazlık nedeniyle gelecek sezon yarışma konusundan gözden geçirecek.

Ferrrari'nin dün, kurallarda bir değişiklik olmadığı taktirde Formula 1'de yarışmayacağını açıklamasının ardından bugün bir diğer üretici takım, Renault da yazılı bir açıklamayla 2010'a yönelik kararını gözden geçirdiğini duyurdu.

FIA'nın takımlara danışmaksızın açıkladığı bütçe kısıtlaması kuralından duyduğu memnuniyetsizliği açık bir şekilde dile getiren Fransız ekibi, bu tür değişikliklerin tüm taraflarca hazmedilerek hayata geçirilmesi gerektiğini savundu.

Açıklamada, "FOTA'nın, 2009-2012 arasında kademeli olarak uygulanacak tasarruf tedbirleri dahil, çok dikkatli bir şekilde hazırladığı yapıcı önerilerinin, FIA tarafından hiçbir şekilde takımlara danışılmaksızın tümüyle gözardı edilmesi büyük üzüntüyle karşılanmıştır" denildi.

Konunun, ilgili tüm tarafların mutabakatı sağlandıktan sonra hayata geçirilmesi gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, FIA'nın aldığı bu kararın, "Renault Group'un FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası'na girişinin yeniden gözden geçirmesien neden olduğu" ifade edildi.

Böylece Renault, Toyota ve Ferrari'nin ardından, kural değişikliği olmadığı takdirde seriden ayrılma tehdidinde bulunan üçüncü üretici takım oldu.

Bunun dışında Red Bull patronu Dietrich Mateschitz de, Red Bull Racing ve Toro Rosso'nun, FIA'nın geri adım atmaması halinde gelecek yılki şampiyonaya katılmayacaklarını söyledi.

Toplam okunma: 2691
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Elektrikli cam sisteminin elektronik devre yapısı
Araç kapılarındaki cam sistemleri birçok farklı şekilde tasarlanıyor. Bundaki en büyük etken, aracın donanım özellikleridir.Yani araçlarda sadece ön camlar elektrikli ise sürücü tarafında iki, yolcu tarafında ise bir kontrol düğmesi..