Küçük Cayenne Cajun gün sayıyor
Küçük Cayenne Cajun gün sayıyor

Porsche, SUV pazarına girecek yeni modeli Porsche Cajun’u resmen onayladı. Cayenne temelleri üzerine geliştirilen Cajun, Almanya’daki Leipzig tesislerinde üretilecek.

Alman üretici, yeni sportif SUV’u Cajun’un daha genç müşterilerine yönelik tasarlandığını belirterek, piyasaya çıkış tarihi yaklaştıkça Cajun isminin de değişebileceğini vurguladı.

Ayrıca, diğer Cayenne modellerinden farklı, sıradışı özelliklere sahip olacak bu modelin üretime geçirilebilmesi için,diğer Cayenne modellerinin üretildiği Leipzig tesislerinde, özel boya tesisi, ayrı üretim bandı gibi değişiklikler yapılacak. Bu sayede Porsche, yaklaşık 1000 kişilik daha istihdam sağlamayı hedefliyor.

Basın toplantısı sırasında konuşma yapan Porsche CEO’su Matthias Muller ise; Cayenne ve Panamera’nın üretildiği Leipzig tesislerinin kalitesini ispatladığını ve bu bölgenin yeni Porsche modellerinin üretimine uygun olduğunu açıkladı. Ayrıca Muller, yeni Cajun projesinin hayata geçmesiyle, bölgenin ekonomik olarak daha da kalkınacağını da sözlerine ekledi.

Birkaç fotoğrafı yayınlanan Porsche Cajun hakkındaki detaylı bilgileri önümüzdeki günlerde aktaracağız.

Toplam okunma: 2028
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Emniyet Kemeri
Yapılan araştırmalar; emniyet kemerinin her yıl gerçekleşen kazalarda binlerce insanın hayatını kurtardığını ortaya koyuyor. Yıllardır komik mazeretler uydurarak, emniyet kemeri kullanmamak için direnen ve hatta yanında seyahat edenlere..