Loeb, 50. yarışını da kazandı
Loeb, 50. yarışını da kazandı
Dünya Ralli Şampiyonası'nda Güney Kıbrıs'ta Citroen'in Fransız pilotu Sebastian Loeb, bu sezon 3'te 3 yaparak kariyerinin 50. yarışını kazanmayı başardı.

İlk etapta ele geçirdiği yarış liderliğini hiç kaptırmayan Citroen sürücüsü, en yakın rakibi Ford pilotu Mikko Hırvonen'in 27 saniye önünde finişe ulaştı. Subaru'nun dünya şampiyonasından çekilmesinin ardından kendi takımını kuran eski şampiyon Petter Solberg ise, üçüncü olmayı başardı.

Güney Kıbrıs rallisi, Sebastian Loeb'ün Dünya Ralli şampiyonasında kazandığı 50'inci yarış oldu. En çok ralli kazananlar listesinde rekoru sürekli geliştiren Loeb'ün ardından, artık şampiyonada yarışmayan Carlos Sainz 26 birincilikle ikinci, bir buçuk yıl önce hayatını kaybeden Colin Mcrae ise 25 yarış zaferiyle üçüncü sırada yer alıyor.

Yılın ilk üç yarışının ardından Loeb 30 puanla lider, hırvonenen 22 puanla ikinci, Sordo ise 17 puanla üçüncü durumda bulunuyor.

Kaynak: NTV Spor
Toplam okunma: 4353
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Elektrikli cam
İnsanoğlu konfora çok çabuk alışıyor. Otomobillerde 10 yıl öncesine kadar camlar çevirmeli kollarla açılıp kapatılırdı. Önceleri çok az sayıda modelde, ki birçoğu lüks otomobillerdi, karşımıza çıkan elektrik kumandalı camlar,..