Renault KERS'i kullanacak ilk takım
Renault, Kinetik Enerji Geri Dönüşüm Sistemi'ni (KERS), sezonun açılış yarışı olan Avustralya Grand Prix'de kullanacağını açıklayan ilk takım oldu.

Birçok takım KERS sistemini sezon başında kullanıp kullanmama konusunda hala tereddüt yaşarken, Fransız ekibi bu konudaki hazırlıklarının, sistemin Melbourne’de kullanımı için yeterli olduğuna inanıyor.

McLaren, BMW-Sauber ve Ferrari gibi önde gelen takımlar ilk yarışta sistemi kullanıp kullanmayacağına dair bir açıklama yapmadı. Diğer takımlar ise en azından Avustralya’ya KERS olmadan gideceklerini duyurdular.

Williams, Toyota, Scuderia Toro Rosso, Red Bull Racing, Force India ve Brawn GP Melbourne’de sistemi kullanmayacak olmasına rağmen, bu takımlardan çoğunun sezonun ilerleyen yarışlarında KERS’i kullanacağı tahmin ediliyor.

Renault, ilk testler sırasında, KERS sisteminin oldukça iyi çalışmasının kendileri için de sürpriz olduğunu belirtmiş, ancak yine de sistemin güvenliğine karşı şüpheci bir yaklaşım sergilemişlerdi.
Toplam okunma: 5480
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Fiat'ın yeni teknolojisi MultiAir
Fiat, motorlarının daha verimli kullanılmasını sağlayan yeni bir teknolojiyi tanıttı. Bu yeni motorun adı MultiAir.MultiAir motorlar daha geniş kullanımı olan elektromekanik sistemlerden çok elektrohidrolik supab ateşleyicisini kullanıyor..