Renault'nun Yeni İki Kişilik Elektriklisi: Twizy!
Renault'nun Yeni İki Kişilik Elektriklisi: Twizy!

2011 Barcelona Motor Show’un küçük sürprizlerinden biri de Fransız Renault’nun iki kişilik elektriklisi Twizy oldu.

Adı Twingo’ya benzediği için Twingo’nun elektrikli versiyonu olacağını düşünmeyin, çünkü bu araç geleceğe dönük, çağdaş tasarımıyla diğer Renault modellerinden tamamen farklı bir çizgiye sahip.

2011’in son aylarından itibaren satışa sunulması planlanan Renault Twizy, 5 HP ve 17 HP gücünde iki farklı elektrik motoruyla donatılmış. 5 HP gücündeki Twizy 45, Avrupa pazarında yaklaşık 7,000 Euro’dan alıcı bulacak. Maksimum 45 km/h hıza ulaşabilen Twizy 45’i kullanmak için sürücü belgesine de ihtiyaç duyulmayacak.

17 beygirlik “Güçlü Twizy” ise “Urban” ve “Technic” olmak üzere iki farklı donanım seçeneği ile sunulacak. Birinci versiyon 7,700 Euro, ikinci versiyon ise 8,500 Euro bedeliyle alıcı bulacak.

Araçların özel bataryalarının aylık kira bedeli ise 45-50 Euro arasında değişecek.

Twizy’ye özel aksesuarlar ise, 50 litre hacimli entegre bagaj, kötü hava şartlarına karşı ekstra koruma ekipmanları, Bluetooth ve USB bağlantılı müzik sistemi ve arka park sensörleri olarak belirlendi.

Renault Twizy ile ilgilenenler, daha fazla bilgi için www.renault-ze.com’u ziyaret edebilirler.

Toplam okunma: 13556
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Otomatik iklimlendirme kontrolü
Sürüş konforunu arttırmak için tasarlanan klimaların tam otomatik versiyonları konforu ikiye katlıyor. Sürücü ve yolcu için ayrı ayrı ayarlanabilen otomatik klimalar aynı zamanda tam otomatik konumdayken hiçbir müdahaleye gerek bırakmadan..