Yeni Grand Scenic nisan sonunda piyasada
Yeni Grand Scenic nisan sonunda piyasada

Renault'nun yeni Megane programının üçüncü modeli olan ve ailelere hitap eden otomobili Grand Scenic, Nisan ayı sonundan itibaren Avrupa'da piyasaya sürülecek.

Yeni otomobilin tanıtım toplantısı, Fransa'nın, İtalya ve İsviçre sınırına yakın, kayak pistleriyle ünlü kasabası Megeve'de yapıldı.

Yeni Grand Scenic, Renault Grubu'nun, Fransa'nın kuzeyindeki Douai bölgesinde kurulu Georges Besse fabrikasında üretildi. Üretim için fabrikada 250 milyon euro yatırım yapıldı.

Avrupa'da bu nisan sonundan itibaren satışa sunulacak olan Yeni Grand Scenic, sırasıyla 2008 Kasım ve 2009 Ocak aylarında piyasa sürülen ''Hatchback'' ve ''Coupe'' versiyonlarından sonra yeni Megane programının üçüncü modeli oluyor.

Daha fazla konfor ve yüksek sürüş keyfinin sunulduğu Yeni Renault Grand Scenic'de, yaşamı kolaylaştıran TFT teknolojisine sahip renkli LCD ekranlı gösterge tablosu, ''Carminat Tom Tom'' entegre navigasyon sistemi, sesli ve geri görüş kameralı park yardımı gibi çok sayıda teknolojik donanım bulunuyor.

Geniş bir dizel motor gamına sahip Yeni Grand Scenic'de, ülkelere bağlı olarak 5 farklı benzinli motor seçeneği de bulunuyor. Yeni TCe 130 motor (Turbo Control Efficiency), 1.8'lik bir motorun gücü (130 bg-96 kW) ile 2.0'lık bir motorun torkuna (190 nm) sahip. 1.397 cm3'lük bu yeni blok 6 ileri manuel vites kutusu ile birlikte kullanılıyor.

Yeni Grand Scenic'in dCi 105 gücünde motora (dizel) sahip olanı ekim ayında Türkiye'ye gelecek. Yeni TCe 130 motorlu (benzinli) olanı ise 2010 yılı başında Türkiye'de olacak.

Araç, Avrupa'da, motor ve donanım farklılıklarına göre, 20 bin 400 ile 32 bin 900 avro arasında bir fiyatla satışa sunulacak. Türkiye satış fiyatı ise henüz belirlenmedi.

Toplam okunma: 4425
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Motor
Bir insanın kalbi nasıl tüm vücudun kan dolaşımını kontrol ediyorsa, içten yanmalı motorlar da aynı şekilde bir otomobili otomobil yapacak gücü üretiyor. Ürettiği enerji ile otomobile hayat veren motor, icadından günümüzü kadar olan..