Yeni Kia Sorento

Türkiye’nin en çok satan 4x4 modeli Kia Sorento, geçtiğmiz aylarda test aşamasındayken kamuflajsız şekilde objektiflere yakalanmıştı. Güney Kore’deki fabrikanın içinde çekilen fotoğraf, 2009 yılında satışa sunulacak olan yeni Sorento’nun nasıl bir tasarıma sahip olacağını gözler önüne seriyor.

Nisan’da Kore’de düzenlenecek uluslararası otomobil fuarında resmi tanıtımı yapılacak yeni Sorento’nun tüm hatlarını gösteren fotoğraflar sonunda ortaya çıktı. Birinci nesle göre çok daha sportif çizgilerle şekillendirilen aracın dar cam profili ve yere yakın görüntüsü araca crossover havası veriyor. Çekik farları ile çok daha farklı bir ön yüze kavuşan aracın iç mekanı da oldukça sade tasarlanmış.

2.0 litre 200 beygir gücünde oldukça dikkat çeken bir dizel motora sahip olacağı söylenen Sorento, Nisan ayında yapılacak olan Seul Otomobil Fuarı’nda dünyaya tanıtılacak.

Toplam okunma: 2833
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Parabolik
Otomobil farlarının atası olan bu tip farlar artık pek kullanılmıyor. Bu tip farlarda, ampulün ürettiği ışık, parabolik reflektör yoluyla ileriye yansıtılıyor. Farın önündeki desenli ön cam sayesinde ışığın istenen yönlerde (üst..