Yeni Renault Mégane HB ve Coupe satışta
Yeni Renault Mégane HB ve Coupe satışta

Avrupa'da 2008 sonbaharında tanıtılan, C segmentinde Renault ürün gamının yenilenme sürecinin ilk adımını oluşturan yeni Renault Mégane Hatchback (HB) ve Coupe, Türkiye'de satışa sunuldu.

Avrupa'da da satışların canlanmasıyla Renault Mais, Türkiye'deki ÖTV indiriminin sona ereceği 15 Haziran'a kadar merkezden yalnızca bin adet yeni Megane HB ve Coupe alabilecek. Yaklaşık bin adet aracı ÖTV indirimli satmayı hedefleyen Renault Mais, 2010'da ise yeni modelle Toyota Auris, Peugeot 308 HB, VW Golf gibi modellerin olduğu segmentte liderliği hedefliyor.

Yeni Megane HB'nin fiyatının 31.2 ile 37 bin TL, yeni Megane Coupe'nin ise 36.7 ile 39.9 bin TL arasında değiştiğini söyleyen Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Avrupa'daki satış canlanması sonucu ancak bin adet aracı ÖTV indirimine yetiştirebiliceklerini kaydetti. Aybar yılın ikinci yarısında fiyatların hükümetin vergi politikasında değişime göre revize edileceğini dile getirdi. Bu iki modelle Renault ürün gamında "değişimin" başladığını artık tasarım ve performansta daha yenilikçi olduklarının altını çizen Aybar, Megane HB ile önümüzdeki yıl C segmentinde liderliği hedeflediklerini vurguladı.

Aybar, değişimin vurgulandığı diğer bir model olan spor Laguna Coupe'nin de bu hafta içinde 38 bin euro'ya Türkiye'de satışa çıkacağını açıkladı.

Toplam okunma: 4697
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Hava yastıklarının tarihi ve gelişimi
İlk kez İkinci Dünya Savaşı sırasında uçaklarda denenmeye başlanan havayastığı, aslında düşmekte olan bir uçağın zemine çarpma şiddetini azaltmak için geliştirilmeye başlanmıştı. Savaş sonrasında birçok otomobil üreticisi..