Yeni Yaris'in İlk Görüntüleri Basına Sızdı.
Yeni Yaris'in İlk Görüntüleri Basına Sızdı.

Birçok yeni modelin kullanıcılarıyla buluşacağı 2012 yılında yenilecek modellerden biriside Toyota Yaris. Piyasaya çıktığı günden beri küçük sınıfta büyük işler başaran ve kullanıcısını mutlu eden küçük dev Yaris basına sızan broşüründen anlaşılacağı gibi daha keskin hatlara kavuşmuş. Bu keskin detaylar sayesinde de özellikle önde sportif görünüm daha ön plana çıkmış. Ayrıca görüntülerde otomobilin boyutlarının büyüdüğü de gözleniyor.

M
otor ve donanım seçenekleri hakkında bir bilgi olmayan yeni Yaris ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.Yazarımız Suat Güler ise, yeni Yaris’i ve Yaris’in ülkemiz pazarındaki yerini şöyle yorumladı.

Toyota Yaris ,uzun zamandır Fransa üretiminde,Euro marketin talebini karşılıyordu . Ancak Toyota Yaris’in bayanlara yönlendirilmesinin önünü almak için, Fransız kökenli markalar Yaris’e yakın tiplerde modeller üretip alt fiyatlarda hareket edince,Toyota buna bir cevap olarak, maliyet düşürmektense(!!!), bayanlar yanında gençlerin de hedeflenmesi gereği gibi bir düşünce benimsedi ve böylece agresif bir model oluşturulmuş oldu.

Benim fikrimce bu model iyi yol alacaktır.Sportif dizaynıyla dinamizmi sembolize eden Toyota Yaris , 5 yıldız konforunu da elden bırakmadan istediği hedefe varacaktır.

Şu an Türkiye marketinde satışta olan Yaris’in genelde bayanların tercih ettiği araç olmasındaki nedenlerin birisi, ön kokpitteki hız ve devir saatlerinin ortada olmasının erkek alıcılar açısından cazip olmamasıydı. Ancak yeni modelde saatlerin pilotajın önüne gelmesi yeni Yaris’in şansını arttıracaktır.

Şunu söylemek gerekirse ,Toyota Türkiye pazarında yola çıkması gereken araç seçiminde daha önceki distrübitörün aldığı yanlış kararlar doğrultusunda hakettiği yolu alamamıştır. Aslında toyota yaris Amerika ve Avrupa’da sunulan, liftback, sedan, verso versiyonları ile ülkemiz pazarına girmiş olsaydı şu anda harikalar yaratabilirdi.

Fransa’da üretimi durdurulan Yaris Verso’nun, uygun fiyat skalasıyla Türkiye’de üretilip satışa sunulması Yaris’in ülkemizdeki başarısını arttıracaktır.


Toplam okunma: 12914
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Görsel menzil
Farın önündeki bir objenin aydınlatma dağılımı içerisinde görülebilir kaldığı mesafeyi belirtmek için kullanılır. Görsel menzil, aracın önündeki objenin şekline, büyüklüğüne ve ışığı yansıtma gücüne, yol yüzeyinin yapısına..