Klasik Otomobil Rallisi göz kamaştırdı
Klasik Otomobil Rallisi göz kamaştırdı

Klasik Otomobil Kulübü tarafından Çiftçiler Holding sponsorluğunda düzenlenen 23 Nisan rallisi birbirinden güzel ve bakımlı 50 den fazla otomobilin katılımıyla gerçekleşti.

24 nisan Cumartesi sabahı Zincirlikuyu Çiftçiler holding binası bahçesinde düzenlenen kahvaltı ve brifingi takiben araçlar bir dakika arayla İstanbul-Silivri – İstanbul parkurunda eğlenceli bir yarış yaptılar.

Saat 10:30 da verilen ilk start ile birlikte göz kamaştıran klasikler İstanbulluların hayranlık dolu bakışları arasında yola çıktılar. Öğlen Silivri’de verilen yemekten sonra katılımcılar tekrar Zincirlikuyu’ya döndüler ve gece yapılan gala yemeği ve ödül törenine katıldılar.

Yarışmada Pagoda Mercedesler,Porscheler ve 1968 sonrası Corvette’ler gibi bir çok tanıdık ve alışık olduğumuz klasiğin yanı sıra dikkati çeken bazı otomobiller oldu.

Bunların arasında sadece 1021 adet üretilmiş Mercedes “Ponton Coupê”, Jaguar XK150 Roadster, 1966 Corvette Sting Ray, Continental kitli Ford Thunderbird gibi çok şık otomobiller kadar Türkiye’de yapılan Morgan Replikası Maral, Çok orijinal bir Peugeot 404 , çok eğlenceli makyajlanmış bir Citroen 2CV gibi daha mütevazı fakat hoş otomobiller de vardı.

Katılım ücreti “ yemekler dahil” 250 TL olan böylesine güzel bir organizasyonda ve de mükemmel bir bahar gününde, İstanbul’da veya çevrede olduğunu bildiğimiz bir çok klasik otomobili de gözlerimiz aradı.

Toplam okunma: 9739
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Fiat'ın yeni teknolojisi MultiAir
Fiat, motorlarının daha verimli kullanılmasını sağlayan yeni bir teknolojiyi tanıttı. Bu yeni motorun adı MultiAir.MultiAir motorlar daha geniş kullanımı olan elektromekanik sistemlerden çok elektrohidrolik supab ateşleyicisini kullanıyor..