Rekor el değiştirdi..Bugatti 57 Atlantic satıldı.
Rekor el değiştirdi..Bugatti 57 Atlantic satıldı.

Dünyada sadece 4 tane üretilen ve ikisinin akibeti bilinmeyen Bugatti 57 SC Atlantic'lerin mavi , yani Merhum Dr.Peter Wiliamson'ın geniş Bugatti koleksiyonunda bulunan ve Pebble Beach Concourse D'elegance galibi olanI, 30-40 milyon dolar arasında olduğu söylenen Rekor bir fiyata Oxnard, California'daki ,Mullin otomotiv müzesine satıldı.

Siyah olan kardeşi Ralph Lauren koleksiyonunda bulunan Atlantic böylece sahneyi, bu sıralarda Monaco'da satılması ve rekoru ele geçirmesi beklenen Ferrari GTO'dan sürpriz bir şekilde almış oldu.

Otomotiv tarihinin en güzel otomobillerinden bir olana Atlantic'lerin her biri birbirinden küçük de olsa farklılklar arzediyor ama Jean Bugatti'nin bu ölümsüz ve şahika tasarımının en belirgin, en ayırdedici kısmı otomobili tam ortadan perçinlerle birleştiren teknik detay. Bunu sebebi ise öncelikle teknik bir gereksinim.Çünkü prototipte kullanılan magnezyum ve Aluminyum alaşımlı panellerin ısıl işlem kabul etmemesi ve perçinleme tekniğinin mecburen kullanılması bu müthiş detayı ortaya çıkartmış. Ancak , üretilen dört otomobilde sadece Aluminyum kullanılmış yani buna aslında gerek kalmamış ama bu çok değişik ve şık duran detay otomobili adeta süslemiş olduğu için olduğu gibi bırakılmış. Çok da güzel olmuş...

Ralph Lauren koleksiyonundaki Siyah Atlantic.

Toplam okunma: 11138
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
SBC - Sensotronic Brake Control (Sensotronic fren kontrolü)
SBC sistemi, uygulanan fren basıncını sensörler aracılığı ile ölçerek, her lastiğin ne kadar frene ihtiyacı olduğu hesaplıyor ve optimum fren gücü dağılımını yaparak, güvenli bir mesafede durulmasını sağlıyor.