Chrysler Fiat Ortaklığı'nın İlk Meyvesi: Lancia Thema

Lancia markasının amiral gemisi unvanını taşıyan Thema isminin yeniden yollara dönüşünü simgeleyen yeni model, 81. Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmen gün ışığına çıkacak. Chrysler’in 300 modeli temel alınarak geliştirilen arkadan itişli Lancia Thema, boyutlar, konfor ve etkileyici görsellik gibi tipik Amerikan öğelerini, şık İtalyan iç/dış tasarım detayları ve lüks unsurlarla süslenmiş donanım özellikleriyle kombine etmiş olmasıyla ön plana çıkacak. Ekim ayından itibaren Avrupa pazarlarında ilk müşterileriyle buluşacak olan Lancia Thema, 5 ileri vitesli otomatik şanzımanla kombine edilmiş olarak 190 HP ve 224 HP’lik iki ayrı dizel motorun yanı sıra 8 ileri vitesli otomatik şanzımanla donatılan 292 HP’lik 3.6 litrelik V6 benzinli motor ile satışa sunulacak.

İtalya’nın aristokrat otomobil üreticisi Lancia’nın ilk olarak 1984 yılında yollara çıkan efsanevi amiral gemisi Thema’nın yeni nesli, 81. Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmen görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Chrysler 300 modeli temel alınarak geliştirilen arkadan itişli yeni Lancia Thema, Ekim ayından itibaren öncelikli olarak Avrupa pazarlarında satışa sunulacak. Yeni Lancia Thema, boyutlar, konfor ve etkileyici görsellik gibi tipik Amerikan öğelerini, şık İtalyan iç/dış tasarım detayları ve lüks unsurlarla süslenmiş donanım özellikleriyle kombine etmesiyle ön plana çıkıyor.

5 metreyi aşan uzunluğa, 1.5 metreyi aşan yüksekliğe ve 1.9 metreye varan genişliğe sahip Yeni Lancia sedanı, 3 metreyi geçen aks mesafesiyle de lüks sedan sınıfının boyutlar anlamında en başarılı örneklerinden biri olarak kendini belli ediyor. Güçlü krom ızgarayı taçlanlandıran Lancia logosu, C şeklindeki LED teknolojili farlar, kaslı motor kaputuyla dikkat çeken Lancia Thema, aynı zamanda agresif profil ve arka tasarımıyla da yolda şüphesiz tüm dikkatleri üstüne çekeceğini garanti ediyor.

Yeni Lancia Thema, hepsi otomatik şanzımanlı kombine edilmiş 6 silindirli üç farklı motor ünitesiyle Avrupa yollarında yerini alacak. 292 HP güç ve 353 Nm tork V6 benzinli motor, 8 ileri vitesli otomatik şanzımanla kombine edilmiş olarak Lancia Thema’da görev yapacak. Euro 5 normuna uyumlu Pentastar Serisi benzinli motorlu Lancia Thema, modern otomatik şanzımanın etkisiyle ortalama 8.3 litrelik yakıt tüketim değeri sunuyor. Lancia Thema 3.6 V6, 230 km/s’lik maksimum hıza erişirken, 0-100 km/s’lik hızlanmasını 7.2 saniyede tamamlıyor. İtalyan VM tarafından üretilen 190 HP ile 224 HP’lik iki ayrı turbo dizel güç ünitesi ise 5 ileri otomatik şanzımanla kombine edilerek Lancia Thema’nın kaputu altında görev yapacak diğer motor seçeneklerini oluşturuyor.

Toplam okunma: 5406
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
EBD - Electronic Brake-Force Distribution ( Elektronik fren gücü dağıtıcısı)
ABS ile birçok parçası ortak olan EBD sistemi, frenleme anında ön ve arka aks arasındaki basınç dağılımını yaparak, otomobil hangi yol durumunda olursa olsun savrulmadan yavaşlamasını sağlıyor. Ayrıca fren gücünde oluşabilecek azalma..