SUBARU yeni Forester ve Legacy SW modelleri ile Adana Oto Show’da


SUBARU, 25 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak “Çukurova Oto Show 2011 Otomobil, Ticari Araçlar ve Aksesuarları Fuarı’nda en yeni modellerini Adanalı Subaru severlerle buluşturuyor. Adanalı tüketiciler Subaru’nun 3. Nesil Boxer motora sahip Yeni Forester modeli ile ilk kez fuarda tanışacak.

Japon endüstri devi Fuji Heavy Industries tarafından üretilen ve 15 yıldır Bayraktar Holding güvencesi ile Türkiye’de satışa sunulan Subaru, en beğenilen ve yeni modellerini Çukurova Oto Show’da otomobil meraklılarıyla buluşturuyor. Subaru’nun farklı tercihlere ve ihtiyaçlara göre tasarladığı birbirinden özel modelleri Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan ‘Çukurova Oto Show 2011’ Fuarı’nda sergileniyor.

Subaru standının yıldızı 3. Nesil Forester

Şehirden uzaklaş ama terk etme” konsepti ile yenilenen Forester’da her türlü koşulda kolay kullanım, konfor, güvenlik ve sürüş keyfi gibi unsurlar ön planda tutularak “tasarım”, “sürüş” ve “çevre duyarlılığı” öğelerinin dengeli bir şekilde bir araya getirilmesine özellikle önem veriliyor. Performans, güvenlik, yol tutuşu ve yakıt tüketiminde rakipsiz özellikleri ile öne çıkan Forester, SUV segmentinde ailelerin tercihini Subaru’dan yana yapmasını sağlıyor. Subaru’nun bu yıl geliştirdiği üçüncü nesil Boxer motor, 21 yıllık Boxer teknolojisindeki en önemli değişiklik olarak kabul ediliyor. Yeni nesil Boxer motordaki yenilikler motorun hem daha çevreci hem de sürüş performansı açısından daha güçlü bir karakter kazanmasını sağlıyor. Yenilenen Boxer motor, eski motora oranla yüzde 11 daha az yakıt tüketiyor ve Forester’ı rakipleri arasında en cimri SUV statüsüne çıkarıyor. Forester tüm vites aralıklarında sağlanan yumuşak hızlanma ile üst düzey bir sürüş performansı sergiliyor. Forester 2.0X (5MT) için sağlanan 173g/km. CO2 emisyon oranı sınıfında Subaru’yu rakiplerinden ayırıyor.

Subaru’nun en yeni modelleri Adanalılarla tanışıyor

Adana Oto Show’un hem Adana hem de çevre iller için çok önemli bir fuar olduğunu ifade eden ve açılış öncesi görüşlerini paylaşan Subaru Genel Müdürü Toros Kardaş;Büyük bir sanayi potansiyeline sahip Çukurova bölgesi otomotiv sanayisi için de oldukça önemli bir konuma sahip. Bayraktar Grubu markaları için Adana ve çevresi çok değerli. 2006’dan beri Subaru bayrağını dalgalandıran Okar Otomotiv Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş. en güçlü partnerimiz.

Adanalılar Subaru markasını her türlü yol koşulunda güvenli sürüş ve dayanıklılık özellikleri nedeniyle tercih ediyorlar. Bu fuar vesilesi ile Subaru’nun en yeni ve beğenilen modellerini Adanalı otomobil severlerle buluşturmaktan mutluyuzdedi.

3. Nesil Boxer motora sahip Yeni Forester modelini Adanalılarla ilk kez tanıştıracak olmanın heyecanını taşıdıklarını ifade eden Toros Kardaş modellerle ilgili de şu bilgileri verdi: “250 metrekarelik standımızın yıldızı Subaru’nun Yeni Forester modeli olacak. Subaru’nun bu yıl geliştirdiği üçüncü nesil Boxer motor, hem daha çevreci hem de sürüş performansı açısından daha güçlü bir karakter sergiliyor. Rakipsiz 4x4 özelliğini standart olarak sunan prestij modeli Legacy’nin Station Wagon versiyonu da sergilenecek diğer modelimiz”.

Fuarda sergilenecek Subaru modelleri

Fuarda yeni nesil Forester dışında Subaru’nun SW modeli de sergilenecek. Rakipsiz 4x4 özelliğini standart olarak sunan, sağlam yol tutuşu, güvenli sürüş özellikleri sayesinde hem şehir içinde hem de uzun yolda güvenli sürüşü garanti eden Legacy SW modeli Adanalı otomobil meraklıları ile buluşuyor.

Premium segmentte konumlanan Legacy Station Wagon 2.0 lt benzinli ve dizel motor seçeneği ile satışa sunuluyor. Legacy ayrıca Station Wagon kasada dizel motor seçeneği de sunuyor. Subaru’ya özgü simetrik 4 çeker teknolojisi (Symmetrical AWD) ve karşılıklı yatay yerleştirilmiş orijinal boxer motor ile sportif kullanım ve güvenlik teknolojilerini öne çıkaran Subaru Legacy’nin üstün devir dengesi sunan Boxer motoru 3000 dev/dak’da 196 Nm torka ulaşıyor. Ayrıca ikincil hava sistemi kullanılan modelde egzoz emisyonu da azaltılarak Euro 5 standartlarına uyumlu hale getirildi. Legacy’de, sürüş keyfi ve güvenlik seviyesini yükselten Araç Dinamikleri Kontrolü (VDC) de standart olarak bulunuyor.


Toplam okunma: 3721
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
DOHC
Double Over Head Cam, kelimelerinin baş harflerinden oluşan üsten çift eksantrikli yapı, tek silindir sırasında iki eksantriğin bulunmasından oluşur. Bu tarz eksantrik mili yapısı, çok supaplı sıralı ve V yapılı motorlarda kullanılıyor...