Ferrari,Turkcell Superlig'e yaraşır..
Ferrari,Turkcell Superlig'e yaraşır..

Almanya GP’sini kimin kazandığını veya yarışın nasıl geliştiğini yazmak isterdik ancak bu yıl her yarışta olduğu gibi yine spora ve sportmenliğe aykırı bir şeyler oldu. Geçen yıl “Formula bir de temizlik devam ediyor” başlıklı bir yazı yayınlamış ve F1’in Max Mosley, Briatore, Ron Denis gibi “akbaba” lardan temizlendiği zaman daha iyi olacağını ifade etmiştik. Ne yazık ki gelenler gidenleri aratıyor. Bu kez Ferrari, çok ucuz ve kötü uygulanan bir “Takım emri” uygulamasıyla Almanya GP’sinde tüm sporseverlerin ağzında buruk bir tat bıraktı. Evet derhal 100.000 Dolar ceza yediler ama bunu geçirdiği talihsiz kazadan sonra ilk kez bir yarış kazanmak üzereyken elinden aldıkları Massa’ya nasıl anlatacaklar.Zaten o Massa takım arkadaşı yapıldığı Alonso’nun hak etmediği bir birincilik alması için düzenlenen sahte kaza sonucunda kaybettiği puanlarla dünya şampiyonu olma fırsatını kaybetmişti. Ferrari Takımının büyük sponsoru “Santander”in İspanyol patronu orada diye şirinlik yapmak uğruna veya “Fernando’nun puanları yüksek , belki bir dünya şampiyonluğu yakalarız” diye de olsa bunu yaptığı adam bu takımın otomobilin direksiyonunda ölümden dönmüştü.

Aslında Massa Vettel'in sallanmasından istifade ederek ilk virajda müthiş bir atak yapmış ve yarışı domine etmeye başlamıştı,bir ara senden hızlı denilen Alonso'nun 5 saniye önündeydi. Alonsonun yarışın ortalarında Massa'ya yaptığı bir atak sırasında yaptığı savunmaya karşı çaresiz kalan Alonso'nun takım telsizine "şaka gibi" demesi onun ne kadar küstahça bir rahatlık içinde olduğu kadar, aslında Massa'yı yarış kuralları içinde geçemeyeceğini anlamasının da bir işaretiydi. Yani bugün çıkıp Massa "ben yokum arkadaş" dese geçen yılki yokluğunda olanları çok iyi bilen Ferrari'nin kullanacağı isim Fischicella. Onun da kapasitesi belli..

"ÖPEYİM DE GEÇSİN DEMEK İLE OLMUYOR...."

Kesin olan bir şey varsa Ferrari emri verdikleri anda son sekiz turun altısında Alonso’dan daha hızlı olan Massa’yı harcarken aslında ne kadar büyük bir rezalete imza attığını bilemeyecek adamlar tarafından yönetiliyor. "Kumandan" Enzo Ferrari takımının prestijine, imajına düşkün bir adamdı. Ferrari tur yeme aşamasına gelirse otomobilini yarıştan çekerdi, İflas aşamasında yarış takımının da kontrolunu istedikleri için Ford ile yaptığı satış anlaşmasını yıtmış ve sürünmeye devam etmiş bir karakterdi. Gilles Villeneuve, Lauda, Prost gibi adamları kanlarının son damlasına kadar savaştıkları için çok severdi. Bugün takımın başındaki aciz yönetimi ve her gittiği yerde olay adam olduğu gibi onun bir pilotunu sahtekarlıkla şampiyonluktan eden bir Alonso'yu fabrikaya temizlikçi olarak bile asla almazdı.

Zaten bu tarz davranan bir takımın dünyanın en büyük arenasında yapılan en önemli sporunun marka değerini yüceltmekten bahsedeceğine Türkiye Turkcell süper liginde kapışan adı büyük kendi garip takımlarla ve onların mümtaz yöneticileriyle beraber olması iyi olurdu. Acaba Ferrari bunca yıllık şanlı tarihini bir kenara bırakıp İyi futbol oynadığını da bildiğimiz huzursuz çocuğu Alonso’nun önderliğinde futbola dönüp ülkemize mi yerleşse?

Toplam okunma: 7931
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Kompresörün çalışması
Kompresör, buharlaştırıcıdan aldığı alçak basınçlı gazı emer ve ardından yüksek basınçlı gaza dönüştürerek, bu gazı sıvı hale gelmesi için yoğunlaştırıcıya gönderir. Buharlaştırıcı içinde ise gerekli vakumu oluşturan..