Kanada'da sürpriz yok..McLaren duble'lere devam ediyor.
Kanada'da sürpriz yok..McLaren duble'lere devam ediyor.

Kanada Grand Prix' si ekonomik kriz nedeniyle verilen bir yıllık aradan sonra tekrar yapıldı. Beklenti, uzun düzlüklerdeki avantajları ve aerodinamik katkı istemeyen viraj yapısı nedeniyle McLaren'ların kolayca ilk iki sırayı almasıydı. Fakat yanlış lastik seçimleri, yarış içinde oluşan set rekabet ve trafik nedeniyle Red Bull sürücüleri hiç beklemedikleri şekilde yarışa ortak oldular. Yarışta Vettel'in lastik değişimiyle başlayan seride de Alonso bir parlama yapmakla beraber doğru lastiklere dönen McLaren'lara dayanamadı ve uzun bir aradan sonra podyuma çıkarak Ferrari'yi sevindirdi. Yarışta RedBull pilotları bu kez birbirleriyle uğraşmadan bu en zayıf oldukları pistte özellikle takımlar şampiyonası için çok gerekli dördüncülük ve beşincilik puanlarını aldılar. Vettel dördüncülüğü, bir dişli arızası nedeniyle finişe zor giden bir otomobille alarak takımından yine övgüler aldı. Webber ise vites kutusu değişikiği nedeniyle 5 sıra kaybederek başladığı yarışta bir ara liderliği ele almasına rağmen trafik nedeniyle gereken aralığı elde edemediği için ancak beşinci olabildi.

Button vs.Webber

Otoplato'nun notu: 3 Yarışlık tahmin yarışmamızı etkileyen bu sonuçlardan sonra hatırlatmak isteriz ki İspanya Avrupa GP yarışında Red Bull 'arın tekrar hakimiyeti ele almaları bekleniyor.

Toplam okunma: 6431
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Emniyet kemeri kullama alışkanlığı kazanmak için birkaç öneri
• Her zaman aracınıza ilk bindiğinizde herşeyden önce (aracınızı çalıştırmadan) emniyet kemerinizi bağlayın.• Aynı şekilde aracınızdaki diğer yolcuları da emniyet kemerlerini bağlamaları konusunda uyarın ve kemerlerini bağlamaları..