Kimi Raikkonen Nereye Gitse Heyecan Veriyor!
Kimi Raikkonen Nereye Gitse Heyecan Veriyor!

Geçen h.afta start veren 44. Portekiz Rallisi, Kimi Raikkonen ve Ken Block ile renkli görüntülere sahne oldu. Algarve Stadı’na inşaa edilen zorlu pistte, eski Formula 1 Şampiyonu Kimi Raikkonen ile ünlü ralli pilotu Ken Block’un çekişmelerinin sürdüğü özel etapları, 2 pilot da aynı sürede tamamladı. 2 laptan oluşan 1 kilometrelik asfalt pisti, Block da Raikkonen de 2 dakika 11.0 saniye gibi kısa bir sürede tamamladı.

Kimi Raikkonen, Portekiz Ralli’sindeki özel etabın yanı sıra son günlerde Red Bull takımına transferiyle de gündemdeydi. Birkaç ay evel Red Bull, 2011’de Mark Weber’in yerini alarak, genç pilot Vettel ile takımı temsil etmesi için Raikkonen ile görüştüklerini açıklamıştı. Bugün yapılan basın açıklamasıyla ile Mark Weber’in sözleşmesinin 1 yıl daha uzatıldığı açıklandı. Mark Weber yerini korudu fakat Raikkonen’in gölgesi duruyor. Weber bu yıl istenen başarıyı elde edemezse her an tazminatı ödenebilecek bir durumda. Kimi Raikkonen’in Vettel’in yanına gelmesi hala büyük bir olasılık gibi görünüyor. Ki eğer Raikkonen geri dönerse, F1’de yarışan Dünya Şampiyonu sayısı 5’e çıkar ve bu da rekabeti daha da kızıştırır.

Toplam okunma: 6404
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Motor verimi
Günümüzün teknolojik motorları bile emilen yakıtın yüzde 100’ünü enerjiye çevirebilecek yapıya sahip değildir. Emilen yakıttan elde edilen gücü 100 birim kabul edersek, bu miktarın ancak 25 birimi krank miline hareket enerjisi olarak..