LeMans'da Peugeot başladı Audi bitirdi..
LeMans'da Peugeot başladı Audi bitirdi..

78. LeMans 24 saat yarışı efsanevi Le Sarthe pistinde koşuldu. Geçen yılın galibi ve bu yılki sralamaların ilk 4 sırasını elde eden ve takımlar içinde en hızlı olduğu tartışılmaz Peugeot , otomobillerinin hepsinin yolda kalması sonucunda büyük hayal kırıklığı yaşarken Audi takımı da kendilerine sunulan bu ikramı reddetmeyerek ilk üç sırayı aldı. Peugeot için en acıklı olan ise Marc Gene, Alexander Wurz ve Anthony Davidson tarafından kullanılan son otomobillerinin iki saat kala motor arızasıyla yarış dışı kalmaları oldu.

Böyle başladı...

Bu sonuçlardan sonra Audi dokuz galibiyetle, bu ünlü yarışın tarihinde en başarılı ikinci takım ünvanını taşıyan Ferrari'ile eşit duruma geldi. Porsche ise hala açık ara liderliğini sürdürüyor.

böyle bitti..

Audi'nin kazandığı genel klasman ve LM Prototipler haricinde koşulan GT1 serisinde Saleen SR7birinci,Corvette ikinci,Aston Martin üçüncü oldu. GT2 serisinde ise Porsche 997 GT3 RSR birinci,Ferrari 430 ikinci,yine Porsche 997 GT3 RSR üçüncü oldular.

Toplam okunma: 8516
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Hava yastıklarının tarihi ve gelişimi
İlk kez İkinci Dünya Savaşı sırasında uçaklarda denenmeye başlanan havayastığı, aslında düşmekte olan bir uçağın zemine çarpma şiddetini azaltmak için geliştirilmeye başlanmıştı. Savaş sonrasında birçok otomobil üreticisi..