PORSCHE GT3 Cup Challenge Eastern Europe’da Şampiyon Belli Oluyor
PORSCHE GT3 Cup Challenge Eastern Europe’da Şampiyon Belli Oluyor

Grid Concept tarafından organize edilen PORSCHE GT3 Cup Challenge Eastern Europe 2010’da şampiyon, 6-7 Kasım tarihlerinde İstanbul Park’ta belli oluyor.

Final ayağına Şampiyona lideri olarak gelen Cenk Ceyişakar, son yarışlarda avantajını koruyarak 2010 yılının şampiyonu olmayı hedeflerken, ikinci sıradaki Yücel Özbek de iddiasını devam ettiriyor.

ADAC, Ata Freight, BP Ultimate, Castrol Edge, Doğuş Otomotiv, Pirelli, Standox, DOD, Adidas ve Virgin Radio sponsorluğundaki Final’de 8 pilot mücadele edecek.

2010 yılında ilk defa start alan ve Grid Concept tarafından organize edilen Porsche GT3 Cup Challenge Eastern Europe'ın 2010 yılı şampiyonu İstanbul Park’ta belli oluyor.


6-7 Kasım tarihlerinde koşulacak Final ayağında Cenk Ceyişakar ve Yücel Özbek arasındaki şampiyonluk düğümü çözülecek. Yine, iki yarıştan oluşacak Final ayağının sıralama turları 6 Kasım’da koşulurken yarışlar 7 Kasım’da koşulacak.


PCCEE 2010’un final ayağına 211 puanla lider olarak gelen Cenk Ceyişakar, yıl boyunca harcadığı emeğin karşılığını almaya çalışacak. Genel klasmanda 192 puanla ikinci durumda olan Yücel Özbek ise, Ceyişakar’ın hata yapmasını bekleyecek.


İstanbul Park’ta düzenlenecek olan PCCEE Final yarışlarına, yurtdışından da gazeteciler katılıyor. Yurtdışı ayaklarında da yoğun bir ilgiyle karşılaşan Cup organizasyonunda kupaya ulaşacak ismi belirleyecek yarışa, yoğun ilgi bekleniyor.

Toplam okunma: 7159
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Mekanik verim
Mekanik verim, piston üzerinden elde edilen gücün, krank mili ucundan alınıncaya kadar olan kaybı gösteriyor. Çünkü silindir içinde yanan yakıtın meydana getirdiği iç güç, krank milinden faydalı güç olarak alınıncaya kadar birçok..