SCIROCCO-R CUP FİNALİNDE BERKE’DEN ÜMİT VEREN PERFORMANS
SCIROCCO-R CUP FİNALİNDE BERKE’DEN ÜMİT VEREN PERFORMANS

Volkswagen Motorsport tarafından organize edilen Scirocco-R Cup’ın Almanya-Hockenheim’de gerçekleştirilen 9’uncu ayağında Volkswagen Motorsport Turkey adına yarışan Berke Bayındır, kendi kategorisinde dördüncü olurken, genel klasmanda da 7’inci oldu.

Sıralama turlarında 29 araç arasında 10’uncu olan Berke Bayındır, ertesi gün yağmurlu bir havada gerçekleştirilen 9. Ayak yarışını kendi kategorisinde 4’üncü olarak tamamladı. Sıralama turlarında pistin her geçen tur daha fazla kurumasıyla tüm pilotlar seansın son anlarına kadar her tur, tur zamanlarını geliştirirken, Berke Bayındır seansın bitimine 1 dakika kala 7. sıradaydı. Fakat son turunda zamanını geliştiremeyen genç pilot sıra kaybını önleyemedi. Avrupa’da ilk defa yağmur altında yarışan genç pilot kontrollü başladığı yarışın ilerleyen turlarında temposunu yükselterek hatasız bir yarış sergiledi ve birçok aracın yoldan çıktığı yarışta şampiyonluk mücadelesi veren 3 pilottan 2’sini geçmeyi başararak finişe ulaştı. Bunun yanında yarışa “Legend Driver” kategorisinde katılan dünyaca ünlü ralli pilotu Juha Kankkunen, Berke Bayındır’ın arkasında 13. sırada damalı bayrağı gördü.

Berke Bayındır, 9 yarış süren Volkswagen Scirocco-R Cup 2010 sezonunu kendi kategorisinde 6’ıncı sırada tamamlamayı bildi. Bayındır bu sonuçla, tecrübeli pilotları geride bırakma başarısı gösterdi.

Toplam okunma: 6114
YORUMLAR ( 0 )
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Kullanıcı Adı:
Şifre:
TEKNİK BİLGİLER
Emniyet kemeri hakkında doğru bilinen yanlışlar
• Emniyet kemerim takılı olduğu halde hareket edebiliyorum, o zaman emniyet kemeri bir işe yaramıyor. (Yanlış)Emniyet kemerleri, kullanan kişinin hareketlerini tamamen kısıtlamayacak şekilde tasarlanmıştır. Sadece ani durma veya savrulma..